१८ बर्ष अघि हत्या गरी फरार रहेका कास्कीका जीवन बहादुर अधिकारी साउदीबाट पक्राउ

पोखरा, १ फागुन / १८ बर्ष अघि हत्या गरी फरार रहेका कास्की सिद्ध–७ का नारायण बहादुर अधिकारी भन्ने जीवन बहादुर अधिकारीलाई प्रहरीले साउदी अरबबाट पक्राउ गरेको छ । सितादेवी थापा सुयल समेतको जाहेरीले बादी नेपाल सरकार प्रतिवादी अधिकारीलाई कर्तव्यज्यान मुद्दामा कास्की जिल्ला अदालतको २०५७ बैशाख १९ गतेको फैसलाले सर्वश्वसहित जन्मकैदको सजाय हुने गरी फैसला भएको थियो ।

नेपाली सेनामा कार्यरत अधिकारी र वैदेशिक रोजगारको लागि साउदी अरबमा गएका जीवन बहादुर अधिकारी एकै ब्यक्ति भएको तथ्यको आधारमा कास्की जिल्ला अदालतबाट २०७३ जेठ १६ गते जारी भएको पक्राउ पूर्जी अनुसार निजलाई साउदी अरबबाट पक्राउ गरी शनिबार​ नेपाल ल्याईएको प्रहरीले जनाएको छ ।अधिकारीले २०५५  कार्तिक ११ गते जिल्ला कास्की सिद्ध –७ बस्ने शिवराज थापा सुयललाई खुर्पा प्रहार गरी हत्या गरेका थिए ।

सोही घटनाका सम्बन्धमा सेनाको हिरासतमा रहेका बखत २०५६ फागुन २७ गते भागी फरार भएका प्रतिवादी नारायण अधिकारीले आफ्नो नाम परिवर्तन गरी जीवन बहादुर अधिकारीको नाममा वैदेशिक रोजगारीको लागि साउदी अरब गएको जानकारीका आधारमा केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरोको पहलमा २०७३ जेठ २४ गते उनको नामको रेड कर्नर नोटिस जारी भएको थियो । उनलाई साउदी अरब प्रहरीको सहयोगमा प्रहरीले पक्राउ गरेको हो ।आइतबार उनलाई काठमाडौं जिल्ला अदालतमा पेश गरेकोमा अदालतको आदेशले कैद भुक्तानको लागि केन्द्रीय कारागार कार्यालय सुन्धारामा पठाईएको प्रहरीले जनाएको छ ।

कमेन्टहरु
Loading...