बालमन्दिर उमाविमा आइटी एजुकेशन सेन्टर

पोखरा, २९ चैत/पोखराको नदीपुरमा रहेको बालमन्दिर उच्च माविमा आइटी एजुकेशन सेन्टर सञ्चालनमा ल्याइएको छ । क्यान हेल्प अष्ट्रेलिया, सूर्योदय युवा क्लब, पुन युनाइटेड क्लब र विद्यालयको संयुक्त पहलमा आइटी एजुकेशन सेन्टर स्थापना गरिएको हो ।

बालमन्दिर उमाविमा आइटी एजुकेशन सेन्टर
बालमन्दिर उमाविमा आइटी एजुकेशन सेन्टर

एजुकेशन सेन्टरमा इन्टरनेट सहित २० वटा कम्प्युटर रहेका छन् । सेन्टर स्थापना गर्न क्यान हेल्प अष्ट्रेलियाबाट १० लाख र वाकी रकम सूर्योदय युवा क्लब, पुन युनाइटेड क्लब र विद्यालयले व्यवस्थाप गरेका हुन् । आइटी एजुकेशन सेन्टरको सोमबार एक कार्यक्रमकाबीच नेपालका लागि अष्ट्रेलियन राजदुत ग्लेन ह्वाइटले उद्घाटन गरेका हुन् ।

कार्यक्रमा बोल्दै राजदुत ग्लेन ह्वाइटले विद्याललाई सूचना प्रविधिसँग निकटाता बनाउन यस सेन्टरले महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने बताए । वर्तमान युग सूचनाको युग भएको बताउदै उनले आइटी एजुकेशन सेन्टरलाई सहि सदुपयोग गर्न समेत आग्रह गरे ।

कार्यक्रममा पश्चिमाञ्चल क्षेत्रिय शिक्षा निर्देशनालय पोखराका क्षेत्रिय निर्देशक विष्णुप्रसाद अधिकारीले विद्यार्थीलाई गल्ती गर्न नसक्ने वनाउन सकेमा मात्र शिक्षाको गुणस्तरता कायम हुने बताए । विद्यार्थीहरुले कति प्रतिशत ल्याए भन्दा पनि सामाजमा कसरी घुलमिल हुन्छ त्यो चासोको विषय हो उनले भने– सामाजिक व्यवहारमा सधै गल्ती गर्छ भने त्यो शिक्षालाई पूर्ण मानिदैन ।

बालमन्दिर उच्च मावि व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष श्रीराम पौडेलले सूचना प्रविधि सग नजिक बनाउन यो सेन्टर कोषेढुङ्गा सावित हुने बताए । विद्यालयमा आइट एजुकेश सेन्टर स्थापना हुनु हाम्रो लागि सुखद कुरा भएको उनले बताए । ‘यो अभियानमा सहयोग गर्ने सवैप्रति आभार प्रकट गर्दछु,’ उनले भने ।

कार्यक्रममा क्यान हेल्प अष्ट्रेलियाका प्रमुख ग्य्राहेम करी, क्षेत्रिय प्रशाशन कार्यालय पोखराका उपप्रशाशक लोकराज रेग्मी, जिल्ला शिक्षा कार्यालय कस्कीका जिल्ला शिक्षा अधिकारी रमाकान्त शर्मा, लम्जुङका जिल्ला शिक्षा अधिकारी ज्ञानमणि नेपाल, रोटरी क्लव अफ अन्नपूर्णका अध्यक्ष कल्याणकुमार कर्मचार्य, सूर्योदय क्लब तथा पुन युनाइटेड क्लवका ईश्वर पुन, विद्यार्थी विकास बसौलाले बोलेका थिए ।

क्यान हेल्प नेपालकी कोषाध्यक्ष समता प्रधानको अध्यक्षतामा सम्पन्न भएको कार्यक्रममा शिक्षक प्रकाश वाग्लेले स्वागत तथा अतिरिक्त क्रियाकलाप संयोजक तीलकबहादुर कार्की र शिक्षिका शर्मीला रेग्मीले कार्यक्रम सञ्चालन गरेका थिए ।

कमेन्टहरु
Loading...