सुदूरपश्चिममा तीन करोड बढि रेमिट्यान्स

नेपाल राष्ट्र बैंकको धनगढीस्थित क्षेत्रीय कार्यालयको अनुसन्धान ईकाइले गत आर्थिक वर्षमा सुदूरपश्चिममा ३ करोड १ लाख ९५ हजार रेमिट्यान्स भित्रिएको जनाएको छ। ईकाइले सो रकम भारत बाहेक तेस्रो मूलुकबाट विभिन्न बैक तथा वित्तीय संस्था मार्फत भित्रिएको बताएको छ। 

गत आर्थिक वर्षमा तेस्रो मुलुकबाट २ करोड २३  लाख ३७ हजार ९ सय मूल्य बराबरको डलर, ३८ लाख ६० हजार १ सय युरो, १० लाख ६३ हजार युएई दुवई दिराम भित्रिएको बैकले बताएको छ।
त्यस्तै पाउण्ड स्टर्लिङ ६ लाख ३६ हजार ४ सय, साउदी अरवको रियाल ८ लाख १३ हजार ५ सय, जापानी ऐन २ लाख ७२ हजार ७ सय, डेनिस क्रोनर ३ लाख ९ हजार ५ सय, कतारी रियाद ३ लाख ६४ हजार ४ सय भित्रिएको नेपाल राष्ट्र बैक अनुसन्धान ईकाइ सहायक व्यवस्थापक धनश्याम फुलाराले जानकारी दिएका छन्।
उनले मलेसियाको रिङगेड ३ लाख ७८ हजार ३ सय, चाईनीज युवान १३ हजार भित्रिएको बताए। सुदूरपश्चिममा गत आर्थिक वर्षमा सवैभन्दा कम थाईलेण्ड भाट ५ हजार भित्रिएको बैकको भनाई छ।
भारताबाट भित्रिने रेमिट्यान्सको तथ्यांक भने नभएको राष्ट्र बैंक क्षेत्रीय कार्यालय धनगढीले बताएको छ।
भारतबाट भित्रिने रेमिट्यान्सको तथ्यांक संकलनका लागि कुनै संयन्त्र नरहेको बैंकले जानकारी दिएको छ। भारतबाट सदूरपश्चिममा भित्रिने रेमिट्यान्सको वास्तविक तथ्यांक नभएपनि ८० प्रतिशत खाताहरु त्यही उद्देश्यले खोलिएका बैक तथा वित्तीय संस्थाहरुले बताएको राष्ट्र बैंकले जनाएको छ।

– See more at: http://setopati.com/bajar/3001/#sthash.lXW4BcP0.dpuf

कमेन्टहरु
Loading...