नेपाली काग्रेस कास्कीका १५ वटा वडामा अध्यक्षको टुंगीयो (कुन वडामा को को सहित)

पोखरा, १४ वैशाख /नेपाली कांग्रेस क्षेत्र नं. ४ ले १५ वडाको उम्मेद्वारको टुंगो लगाएको छ। नेपाली कँंग्रेस क्षेत्र नं. ४ को बुधबार वसेको बैठकले १५ वडाको उम्मेद्वारको टुंगो लगाएको हो। क्षेत्र नं. ४ मा दुई गाउ पालिका मध्ये अन्नपूर्ण मा गाउपालिका मा ११, माछापुच्छ«े गाउ पालिकामा ९ र पोखरा लेखनाथ महानगरपाललिकाका ६ वडा रहेका छन्।

गाँउ पालिकाको अध्यक्ष उपाध्यक्ष वडा अध्यक्ष गरी एक सय ३४ उम्मेद्वार चाहिने एक उपाध्यक्ष सहित ७७ जना उम्मेद्वार सर्वसम्मत् टुंगो लागेको नेपाली कांग्रेस क्षेत्र नं.४ का सचिव खिमलाल बास्तोलाले जानकारी दिए। अन्नपूर्ण गाउ पालिकाको उपाध्यक्षको उम्मेद्वारमा खेमकुमारी गुरुङ सर्वसम्मत भएकी छन्

अन्नपूर्ण गाउपालिकमा अध्यक्षका लागि छ जनाको नाम सिफारीस भएको छ भने माछापुच्छ«े गाउपालिकामा अध्यक्षमा छ जना र उपाध्यक्षमा सात जनाको नाम सिफारीस भएको छ। अन्नपूर्ण गाउ पालिका अन्तर्गत वडा नं. ३ को वडा अध्यक्षमा गमबहादुर गुरुङ दलित महिला सदस्य रुपा अधिकारी, महिला सदस्यमा उजेली केसी तथा खुल्ला सदस्यमा डिल्लीराम पौडेल, बलबहादुर गुरुङको नाम टुंगो लागेको छ।

अन्नपूर्ण गाउ पालिका अन्तर्गत वडा नं. ४ को वडा अध्यक्षमा भरतबहादुर केसी दलित महिला सदस्यमा विमला सुनार, महिला सदस्यमा उजेली पौडेल तथा खुल्ला सदस्यमा अनिलकुमार गुरुङ र अम्मरबहादुर खत्री क्षेत्री उठ्ने भएका छन् भने वडा नं.५ बाट वडा अध्यक्षमा जीवनाथ पौडेल(शंकर), दलित महिला सदस्यमा कालिका नेपाली, महिला सदस्यमा भगवती केसी तथा खुल्ला सदस्यमा जसबहादुर विक र सहबहादुर विकको नाम टुंगो लागेको छ।

वडा न.८ को वडा अध्यक्षमा विजय गुरुङ, दलित महिला सदस्यमा गौमाया विक, महिला सदस्यमा भीमकुमारी क्षेत्री तथा खुल्ला सदस्यमा अमृत गुरुङ र टेकबहादुर गुरुङ र वडा नं. ११ को वडा अध्यक्षमा भुवनेश्वर गुरुङको नाम टुंगीएको छ।
त्यसैगरी माछापुच्छ«े गाउ पालिकाको वडा नं.१ को वडा अध्यक्षमा विरेन्द्र गुरुङ, दलित महिला सदस्यमा श्याम माया सुनार, महिला सदस्यमा जमुन पुन तथा खुल्ला सदस्यमा क्या. निरप्रसाद गुरुङ र कहिले मगर उठ्ने भएका छन् भने वडा नं. २ को वडा अध्यक्षमा गुञ्जमान गुरुङ, दलित महिला सदस्यमा मनकुमारी विक, महिला सदस्यमा भीमकुमारी गुरुङ तथा खुल्ला सदस्यमा भीमबहादुर गुरुङ र गणेश आचर्यको नाम टुंगीएको छ।

त्यसैगरी वडा नं.३ मा वडा अध्यक्ष वाहेक सदस्यको टुंगो लागोको छ। दलित महिला सदस्यमा कोपिला परियार, महिला सदस्यमा मिना सुवेदी तथा खुल्ला सदस्यमा भीमबहादुर पुन र प्रेमबहादुर जसी उठ्ने भएका छन्। वडा नं. ५ को वडा अध्यक्षमा लालबहादुर गुरुङ, दलित महिला सदस्यमा शिला विक, महिला सदस्यमा मनु बुढाथोकी तथा खुल्ला सदस्यमा नन्दलाल लामिछाने र गंगाबहादुर गुरुङको नाम टुंगीएको भने वडा नं. ६ र ९ मा महिला सदस्यमा क्रमश हरिमाया अधिकारी र शिरकुमारी तामाङको नाम मात्रै टुंगीएको छ।

त्यस्तै पोखरा लेखनाथ महानगर पालिका वडा नं. २ को वडा अध्यक्ष वाहेक सदस्यको सवै नाम टुंगीएको छ। जसमा दलित महिला सदस्यमा सुनिता सुनार, महिला सदस्यमा गोमा सुवेदी तथा खुल्ला सदस्यमा गौतम विजुक्छे र प्रमोद पराजुलीको नाम टुंगो लागेको छ। वडा नं.१८ को वडा अध्यक्षमा भरतबहादुर थापा र दलित महिला सदस्य संझाना सुवेदीको टुंगो लगाउदै गर्दा वडा नं. २४ मा भने वडा अध्यक्षमा भरतबहादुर अधिकारीको नाम मात्रै टुंगो लागेको छ।

त्यसैगरी, वडा नं. २२ को वडा अध्यक्षमा अशोक गुरुङ, दलित महिला सदस्यमा देउकुमारी विक, महिला सदस्यमा ओमकुमारी गुरुङ खुल्ला सदस्यमा मातृकाप्रसाद बराल र सन्तोष दियालीको नाम टुंगीएको नेपाली कांग्रेस क्षेत्र नं. ४ का क्षेत्रीय सदस्य तथा प्रचार प्रसार विभाग प्रमुख प्रकाशचन्द्र सापकोटाले जानकारी दिए। वाकी वडाको उम्मेद्वार शुक्रबार वेलुकासम्म टुंग्याउने नेपाली कांग्रेस क्षेत्र नं.४ का सभापति पोषनाथ शर्माले जानकारी दिए।

कमेन्टहरु
Loading...