ठुलाखेतको सिद्धबराह मन्दिरलाई गण्डकी फाउन्डेसनले सहयोग गर्ने

पोखरा, ४ असार /गण्डकी फाउन्डसन प्रालिले पोखरा २३ ठुलाखेतमा रहेको सिद्ध बराह तपोवन सन्यास आश्रम माझथुमलाई सहयोग गर्ने भएको छ । मन्दिर परिषद्मा भएको कार्यक्रममा प्रालिले मन्दिर मर्मतका लागि आवश्यक पर्ने रकम र संरक्षणमा सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता गरेको हो । कार्यक्रममा प्रालिका सल्लाहकार राजेश गुरुङले मन्दिरको संरक्षणमा पूर्ण सहयोग गर्ने बताए । गुरुङले यस अगाडि खास्टेको मन्दिर संरक्षणमा पनि सहयोग गरेका थिए ।

मन्द्रिरको चेन गेट लगाउने, फलामको ट्रस्ट बनाउने, बाटो मर्मत गर्ने, गुरुकुल आश्रममा अध्ययनरत बटुकहरुको पठनपाठनमा आवश्यक सामाग्री सहयोग प्रालिले गर्ने गुरुङले बताए । मन्दिरको संरक्षण गरेर प्रचार–प्रसार गर्न सके पर्यटकको संख्या बढ्न सक्ने सिद्ध बराह तपोवन सन्यास आश्रमका उपाध्यक्ष कलाधर भण्डारीले बताए । उनले धार्मिक रुपमा अतिनै महोत्वपुर्ण सिद्ध बराह तपोवनको प्रचार प्रसार हुन नसकेको बताए ।

ठुलाखेतको सिद्धबराह मन्दिरलाई गण्डकी फाउन्डसनले सहयोग गर्ने
ठुलाखेतको सिद्धबराह मन्दिरलाई गण्डकी फाउन्डसनले सहयोग गर्ने

कार्यक्रममा पोखरा लेखनाथ २३ का वडा अध्यक्ष विष्णु पराजुलीले सिद्ध वराह मन्दिरको संरक्षण गरी प्रचार–प्रसार गर्नुपर्ने बताए । माझथुम नौबिसे टोल विकास संस्थाका अध्यक्ष विष्णुप्रसाद दाहालले मन्दिर धेरैको आस्थाको केन्द्र भएकाले संरक्षणमा सबैको सहयोग आवश्यक रहेको उल्लेख गरे ।

कार्यक्रममा स्थानीयबासी हरि भण्डारी, वडा सदस्य भरत भण्डारी, आश्रमका कोषाध्यक्ष टंकप्रसाद पराजुली, आश्रमका शिक्षक निजानन्द पौडेल लगायतले मन्दिरको महोत्वको बारेमा उल्लेख गरेका थिए । पोखरा देखी १२ किलोमिटरको दुरीमा सिद्ध बराह तपोवन सन्यास आश्रम पर्दछ ।

कमेन्टहरु
Loading...