नोकियाको नयाँ स्मार्टफोनमा ४१ मेगापिक्सेलको क्यामरा

मोबाइल फोन निर्माता कम्पनी नोकियाले ४१ मेगा पिक्सेल क्यामरा भएको नयाँ स्मार्टफोन सार्वजनिक गरेको छ । नोकिया लुमिया १०२० नामको उक्त स्मार्टफोन यतिधेरै शक्तिशाली क्यामरायुक्त पहिलो स्मार्टफोन हो । स्मार्टफोनको क्यामराले रेकर्ड गर्न असम्भव लाग्ने कुराहरु यो नयाँ स्मार्टफोनले रेकर्ड गर्ने दाबी नोकियाको छ ।

n 1

यो क्यामराले खिचेका तस्वीर जूम गरेर रिफ्रेम गर्न सकिने र त्यसो गर्दा तस्वीरको क्वालिटीमा कुनै फरक नपर्ने नोकियाले जनाएको छ ।

विश्लेषकहरुले पनि नोकियाको लुमिया १०२० को क्यामरा अहिलेसम्म बजारमा रहेका मध्ये सबैभन्दा उत्तम स्मार्टफोन क्यामरा भएको बताएका छन् । तर क्यामराकै कारण यो स्मार्टफोनको बिक्रि निकै उच्च हुने कुरामा भने उनीहरु विश्वस्त छैनन् ।

हुनत नोकियाले अघिल्लो वर्ष आफ्नो स्मार्टफोन प्योर भ्यु ८०८ मोडलमा पनि ४१ मेगापिक्सेलको क्यामरा नराखेको होइन । तथापि उक्तस्मार्टफोनको अपरेटिङ सिस्टम निकै पूरानो भएकाले त्यो उपभोक्ताको रोजाइमा पर्न सकेन । पछिल्लो स्मार्टफोन भने माइक्रोसफ्टको विन्डोज फोन प्लाटर्फमबाट चल्ने र त्यसमा १ लाख ६० हजार भन्दा बढि एप्लिकेसन भएकाले लुमिना १०२० ले राम्रै बजार पाउने अपेक्षा गरिएको छ ।

2

यो स्मार्टफोनबाट भिडियो रेकर्ड गर्दा ४ गुणा जुम गरेर हाइ डेफिनेसन भएको गुणस्तरीय भिडियो खिच्न सकिने नोकियाले जनाएको छ । अमेरिकी बजारमा यसको मुल्य दुइ वर्षे कन्ट्रयाक्टमा ३ सय डलर पर्ने बताइएको छ ।

कमेन्टहरु
Loading...