पोखरा – काठमाडौ भिआईपि बस सेवा सुरु, बस शौचालयको व्यावस्था (फोटो फिचर)

सागर राज तिमिल्सिना
पोखरा, १६ असोज/पोखरा जगदम्बा ट्राभल्सले शनिवार देखि अत्याधुनिक सुविधायुक्त अति विशिष्ट भिआईपि बस सेवा सुरु गरेको छ । ट्राभल्सले ‘मिनीबार, शौचालय, वास बेसिन सहितको बस सेवा शनिवार देखि काठमाडौं–पोखरा रुटमा सञ्चालन सुरु गरेको हो ।

पृथ्वी राजमार्ग बस सञ्चालक समितिअन्तर्गत उक्त बस सञ्चालन भएको सञ्चालक केशवप्रसाद अधिकारीले जानकारी दिए । उनले अहिले दुईवटा बसबाट सेवा सुरु गरेको बताए । एउटा बसको मूल्य करीब १ करोड रुपैयाँ परेको अधिकारीले जानकारी दिए । ‘बस ठूलो भएपनि मिनीबार र शौचालय भएका कारण २८ सिट क्षमतामात्र रहेको बताए ।

उनले बसलाई सकेसम्म स्तरीय र आधुनिक बनाएर सेवा सुरु गरेको बताए । सिटलाई यात्रुले खुट्टालाई पनि आरामसँग राख्न सक्ने खालको निर्माण गरेको अधिकारीले बताए । यात्रुको चाहना अनुसार चिया, कफी र चिसो सिटसम्म नै पु¥याएर सेवा उपलब्ध गराउँछौं,’ उनले भने । यात्रुको सेवाका लागि ‘बस क्रियु’को व्यवस्था गरिने अधिकारीले जानकारी दिए । बसमा निःशुल्क वाइफाइ, पानी, जुस र टिभीको सुविधा रहेको छ ।

खाजा, चिया, कफी र पानी बसभित्रै प्रदान गरिने भएकाले बाटोमा खाना खानमात्र बस रोकिने अधिकारीले बताए । बसको एकतर्फी भाडादर नेपालीका लागि १ हजार ५ सय र विदेशीका लागि २ हजार रुपैयाँ कायम गरिएको उनले बताए ।

‘एसी’ र ‘हिटर’को सुविधा रहेको छ । पोखरा लेकसाइडबाट १० बजे र अमरसिंह चोकबाट ११ बजे काठमाडौका लागि छुट्ने उनले बताए । त्यसै गरि काठमाडौको कलंकीबाट विहान ११ बजे छुट्ने बताए । बसको शनिबार पोखरा उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष विश्वशंकर पालिखेले उद्घाटन गरे ।

पोखरा काठमाडौ भिआईपि बस सेवा सुरु, बस शौचालयको व्यावस्था
पोखरा काठमाडौ भिआईपि बस सेवा सुरु, बस शौचालयको व्यावस्था
पोखरा काठमाडौ भिआईपि बस सेवा सुरु, बस शौचालयको व्यावस्था
पोखरा काठमाडौ भिआईपि बस सेवा सुरु, बस शौचालयको व्यावस्था
पोखरा काठमाडौ भिआईपि बस सेवा सुरु, बस शौचालयको व्यावस्था
पोखरा काठमाडौ भिआईपि बस सेवा सुरु, बस शौचालयको व्यावस्था
पोखरा काठमाडौ भिआईपि बस सेवा सुरु, बस शौचालयको व्यावस्था
पोखरा काठमाडौ भिआईपि बस सेवा सुरु, बस शौचालयको व्यावस्था
पोखरा काठमाडौ भिआईपि बस सेवा सुरु, बस शौचालयको व्यावस्था
पोखरा काठमाडौ भिआईपि बस सेवा सुरु, बस शौचालयको व्यावस्था
कमेन्टहरु
Loading...