पोखरा उपमहानगरपालिका देशकै उत्कृष्ट सफासुग्घर सहर

काठमाडौँ, जेठ २१

विश्व वातावरण दिवसका अवसरमा सहरी विकास मन्त्रालय, फोहरमैला व्यवस्थापन प्राविधिक सहयोग केन्द्रले मंगलबार राजधानीमा विविध कार्यक्रमको आयोजना गरेको छ। आज राजधानीमा आयोजित एक कार्यक्रममा पोखरा उपमहानगरपालिकालाई उत्कृष्ट सफासुग्घर सहर–२०७० बाट सम्मानित गरिएको ।

pppppयसैगरी, कार्यक्रममा उत्कृष्ट विद्यालयस्तरीय निबन्ध प्रतियोगिताका पाँच विद्यार्थीलाई पुरस्कृत गरियो। सो अवसरमा जनचेतनात्मक नाटक र प्रहसनसमेत प्रस्तुत गरिएको थियो। कार्यक्रममा भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात र सहरी विकासमन्त्री छविराज पन्तले उत्कृष्टलाई पुरस्कार प्रदान गर्दै उत्कृष्ट सहर घोषित भएको पोखरा नगरपालिकाको पथलाई अन्य नगरपालिकाले समेत पछ्याउनुपर्नेमा जोड दिए ।
पोखरा उपमहानगरपालिकाका कार्यकारी अधिकृत झलकराम अधिकारीले कालो झोला निषेधित क्षेत्र, फूटपाथ निषेधित क्षेत्रलगायतका घोषणा गरी पोखरालाई सफा सुग्घर बनाउन प्रयत्न गरिएको बताए । केन्द्रका कार्यकारी अधिकृत डा सुमित्रा अमात्यले समुदायको सहयोगबिना वातावरण जोगाउन असम्भव भएकाले समुदायलाई नै वातावरण संरक्षणमा अग्रसर बनाउनुपर्नेमा जोड दिएका थिए ।
‘सोचेर खाऔं, खाना खेर नफालौँ :  वातावरण जोगाऔ भन्ने मूल नाराका साथ जुन ५ अर्थात् भोलि बुधबार विविध कार्यक्रमको आयोजना गरी मनाइँदैछ। रासस cp. setopati.com
कमेन्टहरु
Loading...