क्रियाशिल महिला पत्रकारबाट बिमला भण्डारी सम्मानित

पोखरा, १९ भदौ /हिमालय क्लब बाटुलेचौरको आयोजनामा एतिहासिक बाटुलेचौर तीज मेला २०७३ कार्यक्रम जारी छ । हाम्रो संस्कृति हाम्रो पहिचान, आफ्नो भाषा भेष राष्ट्रिय अभिमान भन्ने नाराका साथ भइरहेको तीज मेलाको तेस्रो दिन आज विभिन्न व्यक्तिहरु, संघसंस्था र स्रष्टाहरुलाई सम्मान गरिएको छ ।

कार्यक्रममा सांसद, भुपू जलस्रोत राज्यमन्त्री महालक्ष्मी उपाध्याले डिना तिज महिलाहरुको साँझा पर्व भएको र यसलाई महिलाहरुले मात्रै नभएर समान शक्तिको रुपमा हेर्नुपर्ने बताउनुभयो । उहाँले महिलाहरु आजपनि अपमान सहेर बस्न बाध्य भएको भन्दै आगामी दिनहरुमा हरेक निर्णय गर्ने क्रममा महिलाहरुको भुमिका अगाडि हुनुपर्नेमा जोड दिनुभयो । उनले घर सम्हाल्ने महिलाले देश पनि सम्हाल्न सक्ने बताउनुभयो ।

उक्त कार्यक्रममा क्रियाशिल महिला पत्रकारबाट रेडियो जननी ९०.६ का स्टेशन म्यानेजर बिमला भण्डारी, भुतपुर्व खेलाडि जुमप्रसाद गुरुङ्ग, श्री विन्ध्यावासिनी मावि बाटुलेचौर, गायिका तुलसा क्षेत्री र अम्बिका बानियाँलाई सम्मान गरिएको थियो । कार्यक्रममा बोल्दै सम्मानित व्यक्तित्व रेडियो जननी ९०.६ का स्टेशन म्यानेजर बिमला भण्डारीले कुनै पनि कार्यक्षेत्रमा लाग्न महिलाहरुलाई परिवार र सामाजको समान साथ रहनुपर्ने बताउनुभयो । कुनैपनि कार्य गर्नको लागि इच्छा शक्ति भए महिलाहरु पनि सफल हुन सक्ने भण्डारीको भनाई थियो ।

विगत १५ वर्षदेखि पत्रकारिता क्षेत्रमा क्रियाशिल रेडियो जननीका स्टेशन म्यानेजर बिमला भण्डारी सञ्चारिका समुह पश्चिमाञ्चलका उपाध्यक्ष, नेपाल पत्रकार महासंघ कास्कीको कार्यसमिति सदस्य समेत हुनुहुन्छ ।

त्यस्तै उक्त कार्यक्रममा राजन कार्की, रामजी पौडेल, निशा पोखरेल, पार्वति जि.सी, सरस्वती लामिछानेलगायतको प्रस्तुति रहेको थियो । कार्यक्रममा स्वागत मन्त्वय संस्थाका अध्यक्ष्य जिवनारायण श्रेष्ठले राख्नुभएको थियो भने कार्यक्रमको सञ्चालन सचिव मोहन थापाले गर्नुभएको थियो । सोही मेला अन्र्तगत विभिन्न खेलकुद प्रतियोगिताहरु प्नि सञ्चालन भईरहेका छन् ।

कमेन्टहरु
Loading...