गण्डकी धौलागिरीमा ४ सय ९४ उच्चमावि, अनुमति लिन १२ को निवेदन

सागर राज तिमिल्सिना
पोखरा, ३२ जेठ /एसएलसी परिक्षा नतिजा आउने दिन नजिकिदै जादा उच्च माध्यमिक शिक्षा परिषद् पोखरा कार्यालयमा १२ वटा विद्यालयले उच्च माविका लागि निबेदन दिएका छन् ।

गण्डकी र धौलागिरी अञ्चलका १२ वटा विद्यालयबाट उच्च माविका लागि निबेदन परेको उच्च माध्यमिक शिक्षा परिषद पोखराका शाखा अधिकृत तथा सुचना अधिकृत कमलप्रसाद अर्यालले जानकारी दिए । उनले कास्कीबाट १० वटा निजीविद्यालय, बाग्लुङको एक सामुदायीक विद्यालय र तनहुँको एक निजी विद्यालयको निबेदन परेको जानकारी दिए । निबेदन परेक विद्यालयहरुको अनुगमन भई रहेको र प्रक्रिया पुगेका विद्यालयलाई उच्च मावि सञ्चालनको अनुमति दिने

उच्च माध्यमिक शिक्षा परिषद् पोखरा
उच्च माध्यमिक शिक्षा परिषद् पोखरा

उच्च मावि सञ्चालकनका लागि विद्यालयको भौतिक पुर्वाधार, जनशक्ति, विद्यार्थी संख्या लगायले प्रक्रिया पुरा गर्नु पर्दा धेरै विद्यालयको आबेदन नदिएको बताए । गण्डकी धौलागिरीमा ४ सय ९४ वटा उच्च मावि छन् भने ति मध्ये १२ वटा प्राविधिक शिक्षा प्रदान गर्ने उच्च मावि रहेको बताए ।

त्यसै गरि कास्कीमा २ वटा प्राविधिक पढाइ हुने उच्च मावि सहित १ सय २० वटा उच्च मावि छन् । अर्यालले प्राविधिक तर्फको परिक्षा असार समान्त सम्ममा हुने बताए । गण्डकी धौलागिरीमा कक्षा ११ र १२ मा करिब ५० हजार विद्यार्थी अध्ययनरत छन् । सय वर्षबाट गेडिङ प्रणालीले अझ विद्यार्थी पढेने अनुमान छ । अर्यालले कार्यालयमा जनशक्ति कम हुदा हुदै पनि सेवामा कमि नल्याएको बताए ।

कमेन्टहरु
Loading...