फेदिखोलामा ‘एक विद्यार्थी एक बिरुवा’

फेदीखोला गाउँपालिकाले विद्यार्थीलाई फलफूलका बिरुवा वितरण गरेको छ ।

फलफूलका माध्यमबाट गाउँपालिकालाई नमूना बनाउने ध्येयले कक्षा ६ देखि १२ सम्म अध्ययनरत छात्रछात्रालाई बिरुवा दिइएको हो ।

गाउँपालिका अध्यक्ष घनश्याम सुवेदीले वातावरणीय सचेतना जागृत गर्ने ध्ययेले ‘एक विद्यार्थी एक बिरुवा’ वितरण अभियान सञ्चालन गरिएको जानकारी दिए । उनले भने,“ अभियानले विद्यार्थीमा अध्ययनका साथसाथै श्रम गर्ने बानिको समेत विकास हुन्छ ।”

शिक्षा शाखा प्रमुख रामचन्द्र गुरुङले २३ सामुदायिक विद्यालय र चार संस्थागत विद्यालयका एकहजार ३६५ विद्यार्थीलाई कागतीको बिरुवा वितरण गरिएको जानकारी दिए । उनका अनुसार वितरित बिरुवाको अनुगमन गरी विद्यार्थीको आन्तरिक मूल्याङ्कन समेत गरिने छ ।

सङ्घीय सरकारले यस जिल्लालाई ‘कागती जोन‘का रुपमा विकास गर्ने नीति तथा कार्यक्रममा उल्लेख गरेको छ । सो कार्यक्रमलाई कार्यान्वनमा बिरुवा वितरणले सहयोग पुग्ने विश्वास गरिएको छ ।

यसैगरी गाउँपालिकाले कक्षा १ देखि १० सम्मका विद्यार्थीहरुलाई निः शुल्क पाठ्यपुस्तक वितरण गर्ने अभियानको समेत शुरुआत गरेको छ । गाउँपालिका अध्यक्ष सुवेदीले आज काला भैरव माध्यमिक विद्यालय फेदीखोलामा अध्ययनरत विद्यार्थीलाई पाठ्यपुस्तक हस्तान्तरण गरे ।

कोरोना सङ्क्रमणको जोखिम कायमै रहेका समयमा विद्यालयमा अनलाइनका माध्यमबाट पठनपाठन गर्ने व्यवस्था मिलाइएको र यसका लागि सबै विद्यालयमा इन्टरनेटको व्यवस्था गरिदिएको शिक्षा शाखा प्रमुख गुरुङले जानकारी दिए ।

विद्यार्थी सङ्ख्या कम भएका विद्यालयमा सामाजिक दूरी कायम गरेर पठनपाठनको व्यवस्था मिलाउन आग्रह समेत गरिएको छ । साथै विद्यालयमा सेनिटाइजर, माक्स र साबुन खरिदको लागि रकम समेत उपलब्ध गराइएको छ ।

कमेन्टहरु
Loading...